site map | links | contact us

Home Events Tickets Sponsorship Class Rules Champions Cage Hire Store

> MMA Total Combat 10 <

Poster

On 02-11-2004.....

16 bouts of Non-stop action by some of the best Mixed Martial Artists in Britain. Including One of the fastest K.O's IN MMA history also Robert Berry v William Ellworthy.

Amateur

 
1
 
Anthony Taylor ()
vs
Danny Giblin ()
Browney The Lodge Fight Club
Yorkshire St Johns MMA Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
2
 
Tim Close ()
vs
Daniel Oxley ()
Kirkmerrington MMA Club
Sunderland Ju-Jitsu & MMA Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
3
 
Robert Berry ()
vs
William Ellworthy ()
Sunderland and Kirkmerrington MMA
Wales Red Dragon Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
4
 
Dave Elliott ()
vs
Andy Melia ()
Newcastle Dave Elliott BJJ Club
Sunderland Spartan Gym
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
5
 
Sandy Geddes ()
vs
Steven Downing ()
Catterick Garrison MMA Club
Thornley Kirkmerrington MMA Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
6
 
Les Ojugbana ()
vs
Richard Dale ()
Sunderland Ju-Jitsu & MMA Club
Middlesbrough Shootfighter Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
7
 
Andrew Punshon ()
vs
Ian Parker ()
Spennymoor The Lodge Fight Club
North Shields Attitude MAA
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
8
 
Chris Walton ()
vs
Kieron Newton ()
Manchester Predators Gym
Hartlepool Conceptional Combat Academy
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
9
 
Kevin Horner ()
vs
Jamie Taylor ()
Spennymoor Ju Jitsu Club
Middlesbrough Shootfighter Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
10
 
Barry Horn ()
vs
Anthony Mason ()
Sunderland Ju-Jitsu & MMA Club
Spennymoor Ju Jitsu Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
11
 
Danny O'Callaghan ()
vs
Paul Hallett ()
Sunderland Ju-Jitsu & MMA Club
Middlesbrough Ju Jitsu Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
12
 
Ian Strong ()
vs
John Dixon ()
Peterlee Impact MMA Club
Browney The Lodge Fight Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
13
 
Glyn Sherwood ()
vs
Steve Bigland ()
Middlesbrough Shootfighter Club
Middlesbrough Ju Jitsu and Vale Tudo Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
14
 
Steve McCrossan ()
vs
Alex Pullin ()
Darlington Ju Jitsu Club
Wales Red Dragon Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended:
 
15
 
Chris Hallett ()
vs
John Close ()
Kirkmerrington MMA Club
Featherweight
Fight Time: Round: 0, 0 mins 0 secs
Ended: